Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


seuramestaruus

Etusivu - Joukkueet - Johtokunta - Juniorit - Pojokisa - Seuramestaruus - Seuraottelut - Uutisarkisto - Muuta

Seuran mestaruuskilpailun finaalin tulokset 2017

Alkukilpailun tulokset 6 sarjaa tasoituksitta

1.Pekka Tenngren1276
2.Samuli Susiluoto1200
3.Veijo Ylitörmä1172
4.Markku Pennanen1166
5.Ari Hilokoski1144
6.Atte Parviainen1073
7.Liisa Ylijoki1068
8.Helena Styrman1064
9.Eero Sivenius1054
10.Jarmo Saarinen1052
11.Matti Salonen1051
12.Peter Weinitsche1046
13.Aimo Kaisaniemi1035
14.Sebastian Ros985

Naisten mestaruus Liisa Ylijoki

Porraspelit

Markku Pennanen vs. Veijo Ylitörmä 203-239

Veijo Ylitörmä vs. Samuli Susiluoto 250-161

Finaali

Veijo Ylitörmä vs Pekka Tenngren 472-314

Veijo Ylitörmä 236 + 236 = 472
Pekka Tenngren 128 + 186 = 314

Seuran mestaruus Veijo Ylitörmä


Seuran mestaruuskilpailun finalistit 2017

Keskiarvoturnauksen 10 parasta

1.Juha Åberg1335
2.Markku Pennanen1196
3.Veijo Ylitörmä1167
4.Ari Hilokoski1138
5.Liisa Ylijoki1134
6.Pekka Tenngren1129
7.Peter Weinitsche1122
8.Helena Styrman1115
9.Jarmo Saarinen1104
10.Atte Parviainen1083

Maaseutumestaruuskisan 6 parasta puhdasta tulosta

11.Samuli Susiluoto1330
12.Matti Salonen1179
13.Sebastian Ros1122
14.Eero Sivenius1122
15.Aimo Kaisaniemi1122
16.Eino Styrman1120

Maaseutumestaruuskilpailu Lahden keilahalli 4.3.2017

SijaNimiTulos
1.Samuli Susiluoto1438
2.Peter Weinitchke1403
3.Veijo Ylitörmä1397
4.Juha Åberg1376
5.Sebastian Ros1356
6.Ari Hilokoski1346
7.Eero Sivenius1326
8.Liisa Ylijoki1320
9.Eino Styrman1318
10.Jarmo Saarinen1308
11.Aimo Kaisaniemi1290
12.Matti Salonen1281
13.Markku Pennanen1265
14.Helena Styrman1244
15.Martti Hakonen1241
16.Matti Koljonen1228
17.Mirja Heiniemi1222
18.Tarja Pennanen1219
19.Eila Pitkänen1189
20.Kari Laine1146
21.Taina Tamminen1143
22.Keijo Pulakka1092

Seuramestaruus 2017 keskiarvoturnaus osakilpailu 3.10-6.11.2016

SijaNimiTulos
1.Juha Aberg1335
2.Markku Pennanen1196
3.Veijo Ylitörmä1167
4.Ari Hilokoski1138
5.Liisa Ylijoki1134
6.Pekka Tenngren1129
7.Peter Weinitsche1122
8.Helena Styrman1115
9.Jarmo Saarinen1104
10.Atte Parviainen1083

Finaaliraja /loput kuusi maakuntamestaruuskilpailusta

11.Birgitta Ovaskainen1065
12.Aimo Kaisaniemi1064
13.Eila Pitkänen1048
14.Eero Sivenius1036
15.Raimo Kaattari1003
16.Reima Jokinen1001
17.Mirja Heiniemi988
18.Kaarina Raitavuo983
19.Kari Laine966
20.Luukas Wuorenjuuri963
21.Matti Salonen943
22.Keijo Pulakka914
23.Tarja Pennanen912
24.Taina Tammine-Alhonen911
25.Martti Hakonen898
26.Eeva-Liisa Anttila815

Mestaruuskilpailun säännöt


Seuramestaruusfinaali 2016 Tapiolassa 2.4.2016

Karsinta (6. sarjaa)

SijaNimiTulos
1.Jarno Haimila 1395
2.Markku Pennanen 1291
3.Juha Åberg 1287
4.Veijo Ylitörmä 1220
5.Peter Weinitschke 1193
6.Ari Hilokoski1153
7.Tuomas Helin1151
8.Birgitta Ovaskainen1087
9.Kari Laine1077
10.Matti Salonen 1074
11.Reima Jokinen 942
Porraspelit
4. vs 3.
Veijo Ylitörmä vs. Juha Åberg184 - 198
X. vs. 2.
Juha Åberg vs. Markku Pennanen179 - 191
X. vs. 1.
Markku Pennanen199 + 181 = 380
Jarno Haimila187 + 198 = 385
Lopputulos
1Jarno Haimila
2Markku Pennanen
3Juha Åberg
4Veijo Ylitörmä

Seuramestaruus 2016 finalistit. Finaali Tapiolassa lauantaina 2.4.2016 klo 10:00. Kevään finaaliin kymmenen parasta Keskiarvotempauksen mukaan. Loput kuusi finalistia maaseutumestaruuskisan kautta.

SijaNimiTulos
1.Markku Pennanen 1372
2.Juha Åberg 1344
3.Petri Kuossari 1308
4.Matti Salonen 1291
5.Peter Weinitschke 1233
6.Jarno Haimila 1227
7.Pekka Tenngren 1222
8.Reima Jokinen 1207
9.Eila Pitkänen 1179
10.Veijo Ylitörmä 1143
Maaseutumestaruuskisasta
1.Tuomas Helin1287
2.Ari Hilokoski1236
3.Klara Poikolainen1147
4.Birgitta Ovaskainen1121
5.Kati Kuossari1056
6.Kari Laine1042

Maaseutumestaruus 2016 pelattiin Ruusulassa 5.3.2016. Tulokset:

SijaNimiTasoitusTulosYhteensä
1Klara Poikolainen19211471339
2Tuomas Helin4812871335
3Ari Hilokoski6612361302
4Markku Pennanen6012301290
5Jarno Haimila4812241272
6Birgitta Ovaskainen14411211265
7Keijo Pulakka23410271261
8Kari Laine19210421234
9Kati Kuossari16210561218
10Eila Pitkänen12010871207
11Aimo Kaisaniemi16210361198
12Mirja Heiniemi1989911189
13Tarja Pennanen2169641180
14Liisa Ylijoki2049521156
15Jyrki Ratia11410191133
16Eero Sivenius2049281132
17Jarmo Saarinen1699571125
18Pekka Rosen1449581102
19Atte Parviainen1569191075

Seuramestaruus 2016. Kevään finaaliin kymmenen parasta Boltsin keskiarvokisan puhtaiden tuolsten perusteella. Loput kuusi finalistia maaseutumestaruuskisan kautta.

Lopputulokset.

SijaNimiTulos
1. Markku Pennanen 1372
2. Juha Åberg 1344
3. Petri Kuossari 1308
4. Matti Salonen 1291
5. Peter Weinitschke 1233
6. Jarno Haimila 1227
7. Pekka Tenngren 1222
8. Reima Jokinen 1207
9. Eila Pitkänen 1179
10. Veijo Ylitörmä 1143
Finaaliraja
11. Atte Parviainen 1130
12. Birgitta Ovaskainen 1102
13. Jyrki Ratia 1090
14. Jarmo Saarinen 1088
15. Helena Styrman 1064
16. Luukas Wuorenjuuri 1062
17. Aimo Kaisaniemi 1055
18. Mirja Heiniemi 1049
19. Kati Kuossari 1042
20. Eero Sivenius 1042
21. Rasmus Hannula 969
22. Timo Niemi 966
23. Tarja Pennanen 965
24. Ari Hilokoski 948
25. Liisa Ylijoki 933
26. Pekka Rosen 911
27. Keijo Pulakka 886
28. Jarmo Tuominen 881
29. Martti Hakonen 874
30. Taina Kanerva 873
31. Kari Laine 870
32. Kaarina Raitovuo 815
33. Eija-Liisa Anttila 779
34. Samppa Karmala 724
35. Jonatan Sella 698

Seuramestaruusfinaali 2015 Tapiolassa 29.3.2015

Karsinta (6. sarjaa)

SijaNimiTulos
1Jarno Haimila1441
2Juha Åberg1388
3Markku Pennanen1348
4Veijo Ylitörmä1335
5Birgitta Ovaskainen1207
6Kauko Parviainen1186
7Eila Pitkänen1174
8Helena Styrman1142
9Matti Salonen1136
10Jarmo Saarinen1087
11Timo Niemi936
Porraspelit
4. vs 3.
Veijo Ylitörmä vs. Markku Pennanen202 - 238
X. vs. 2.
Markku Pennanen vs. Juha Åberg245 - 226
X. vs. 1.
Markku Pennanen254 + 265 = 519
Jarno Haimila183 + 228 = 411
Lopputulos
1Markku Pennanen
2Jarno Haimila
3Juha Åberg
4Veijo Ylitörmä

Seuramestaruus 2015 finalistit. Finaali Tapiolassa sunnuntaina 29.03.2015 klo 11:00. Kevään finaaliin kymmenen parasta Keskiarvotempauksen mukaan. Loput kuusi finalistia maaseutumestaruuskisan kautta.

SijaKeskiarvotempauksestaTulos
1.Juha Åberg1298
2.Emil Strömberg1286
3.Markku Pennanen1272
4.Kauko Parviainen1256
5.Matti Salonen1223
6.Petri Kuossari1222
7.Veijo Ylitörmä1217
8.Tuula Oinonen1141
9.Timo Niemi1137
10.Jyri Brander1136
Maaseutumestaruuskisasta
1.Helena Styrman1194
2.Jarno Haimila1190
3.Eila Pitkänen1148
4.Birgitta Ovaskainen1132
5.Jarmo Saarinen1130
6.Kati Kuossari1062

Maaseutumestaruus 2015 pelattiin Järvenpäässä 28.2.2015. Tulokset:

SijaNimiTasoitusTulosYhteensä
1Helena Styrman15011941344
2Markku Pennanen4812921340
3Jarmo Saarinen20411301334
4Veijo Ylitörmä3012961326
5Birgitta Ovaskainen16811321300
6Petri Kuossari3612481284
7Jarno Haimila6611901256
8Eila Pitkänen10211481250
9Kati Kuossari16210621224
10Tarja Pennanen2169881204
11Aimo Kaisaniemi16210221184
12Martti Hakonen1929921184
13Reima Jokinen12010521172
14Eero Sivenius2049671171
15Matti Koljonen1809871167
16Kari Lydman15010121162
17Kari Laine1929521144
18Liisa Ylijoki2049381142
19Mirja Heiniemi1929271119
20Kaarina Raitovuo2109091119
21Pekka Tenngren9610191115
22Peter Weinitschke1209731093
23Keijo Pulakka2348571091
24Timo Niemi1029851087
25Aleksi Lydman909811071

Seuramestaruus 2015. Kevään finaaliin kymmenen parasta. Loput kuusi finalistia maaseutumestaruuskisan kautta.

SijaNimiTulos
1. Juha Åberg 1298
2. Emil Strömberg 1286
3. Markku Pennanen 1272
4. Kauko Parviainen 1256
5. Matti Salonen 1223
6. Petri Kuossari 1222
7. Veijo Ylitörmä 1217
8. Tuula Oinonen 1141
9. Timo Niemi 1137
10. Jyri Brander 1136
Finaaliraja
11. Eila Pitkänen 1123
12. Jarno Haimila 1120
13. Kati Kuossari 1114
14. Helena Styrman 1111
15. Valtteri Kallinen 1107
16. Atte Parviainen 1074
17. Ari Kaistinen 1070
18. Mirja Heiniemi 1053
19. Reima Jokinen 1050
20. Peter Weinitschke 1040
21. Eero Sivenius 1038
22. Jonne Paldanius 1038
23. Luukas Wuorenjuuri 1032
24. Pekka Tenngren 1028
25. Liisa Ylijoki 1022
26. Ari Hilokoski 1009
27. Jari Vanhala 1007
28. Taina Tamminen-Alhonen 1001
29. Birgitta Ovaskainen 996
30. Tarja Pennanen 994
31. Aimo Kaisaniemi 993
32. Pekka Rosen 987
33. Raimo Kaattari 986
34. Jarmo Tuominen 985
35. Kari Laine 980
36. Klara Poikolainen 978
37. Jarmo Saarinen 966
38. Kaarina Raitovuo 961
39. Martti Hakonen 957
40. Eija-Liisa Anttila 920
41. Jyrki Ratia 914
42. Keijo Pulakka 877
43. Max Myllyniemi 857
44. Eino Styrman 839
45. Christoffer Hansson 562

Seuramestaruusfinaali 2014 Tapiolassa 27.4.2014

Karsinta (6. sarjaa)

SijaNimiTulos
1Markku Pennanen1279
2Emil Strömberg1265
3Veijo Ylitörmä1242
4Ari Hilokoski1239
5Peter Weinitschke1236
6Petri Kuossari1225
7Tuomas Helin1214
8Jarno Haimila1187
9Matti Salonen1172
10Kauko Parviainen1081
11Eila Pitkänen1052
12Kari Laine959
Porraspelit
4. vs 3.
Ari Hilokoski vs. Veijo Ylitörmä191 - 162
X. vs. 2.
Ari Hilokoski vs. Emil Strömberg193 - 198
X. vs. 1.
Emil Strömberg197 + 189 = 386
Markku Pennanen208 + 161 = 369
Lopputulos
1Emil Strömberg
2Markku Pennanen
3Ari Hilokoski
4Veijo Ylitörmä

Seuramestaruus 2014 finalistit. Finaali Tapiolassa sunnuntaina 27.04.2014 klo 13:30. Kevään finaaliin kymmenen parasta Keskiarvotempauksen mukaan. Loput kuusi finalistia maaseutumestaruuskisan kautta.

SijaKeskiarvotempauksestaTulos
1Petri Kuossari1286
2Markku Pennanen1283
3Emil Strömberg1253
4Veijo Ylitörmä1211
5Pekka Tenngren1199
6Tuomas Helin1195
7Atte Parviainen1193
8Kauko Parviainen1190
9Jarno Haimila1179
10Peter Weinitschke1175
Maaseutumestaruuskisasta
1Markus Hautakoski1273
2Matti Salonen1261
3Kari Laine1141
4Eila Pitkänen1135
5Ari Hilokoski1111
6Aleksi Lydman1093

Maaseutumestaruus 2014 pelattiin Tuusulassa 1.3.2014. Tulokset:

SijaNimiTasoitusTulosYhteensä
1Matti Salonen8412611345
2Kari Laine17411411315
3Atte Parviainen18011351315
4Markus Hautakoski1212731285
5Petri Kuossari4212161258
6Birgitta Ovaskainen16210791241
7Markku Pennanen6611721238
8Eila Pitkänen10211351237
9Tuomas Helin4811881236
10Jarno Haimila6611651231
11Luukas Wuorenjuuri2469611207
12Tarja Pennanen19210131205
13Liisa Ylijoki1981001203
14Helena Styrman15610361192
15Kari Lydman15010381188
16Aleksi Lydman9010931183
17Timo Niemi9010901180
18Reima Jokinen12610531179
19Taina Tamminen1809941174
20Jarmo Saarinen1929811173
21Mirja Heiniemi1929761168
22Pekka Tenngren9610711167
23Ari Hilokoski4811111159
24Veijo Ylitörmä2411261150
25Peter Weintschke10810081116
26Kati Kuossari1629511113
27Rasmus Hannula2288801108
28Eero Sivenius1989081106
29Raimo Kaattari1689201088
30Matti Koljonen1749061080
31Aira Kilpeläinen1688731041
32Keijo Pulakka2587641022

Seuramestaruus 2014. Mestaruuskisan tilannen Keskiarvotempauksen jälkeen. Kevään finaaliin kymmenen parasta. Loput kuusi finalistia maaseutumestaruuskisan kautta.

SijaNimiTulos
1Petri Kuossari1286
2Markku Pennanen1283
3Emil Strömberg1253
4Veijo Ylitörmä1211
5Pekka Tenngren1199
6Tuomas Helin1195
7Atte Parviainen1193
8Kauko Parviainen1190
9Jarno Haimila1179
10Peter Weinitschke1175
Finaaliraja
11Juha Åberg1147
12Ari Hilokoski1143
13Aleksi Lydman1132
14Timo Niemi1126
15Reima Jokinen1126
16Eila Pitkänen1116
17Jyrki Ratia1105
18Jonne Paldanius1099
19Birgitta Ovaskainen1090
20Eero Sivenius1056
21Helena Styrman1041
22Jarmo Tuominen1033
23Aira Kilpeläinen1031
24Kari Laine1023
25Matti Salonen1021
26Luukas Wuorenjuuri1013
27Tarja Pennanen1007
28Mirja Heiniemi994
29Martti Hakonen987
30Pekka Rosen984
31Tuija Talsi983
32Kati Kuossari982
33Aimo Kaisaniemi976
34Jarmo Saarinen970
35Ari Kaistinen934
36Klara Poikolainen931
37Matti Koljonen922
38Liisa Ylijoki922
39Raimo Kaattari913
40Taina Tamminen-Alhonen903
41Kaarina Raitovuo892
42Eino Styrman881
43Rasmus Hannula879
44Keijo Pulakka878
45Eija-Liisa Anttila860
46Max Myllyniemi843
47Christoffer Hansson693

Seuramestaruus finaali 2013

Karsinta (6. sarjaa)

SijaNimiTulos
1Veijo Ylitörmä1284
2Juha Åberg1203
3Markku Pennanen1191
4Emil Strömberg1173
5Reima Jokinen1110
6Jarno Haimila1069
7Helena Styrman1051
8Kauko Parviainen1044
9Matti Koljonen1019
10Jyrki Ratia1017
11Atte Parviainen963
Porraspelit
4. vs 3.
Emil Strömberg vs .Markku Pennanen198 - 156
X. vs. 2.
Emil Strömberg vs. Juha Åberg195 - 176
X. vs. 1.
Emil Strömberg209 + 161 = 370
Veijo Ylitörmä217 + 193 = 410
Lopputulos
1Veijo Ylitörmä
2Emil Strömberg
3Juha Åberg
4Markku Pennanen

Finalistit maaseutumestaruuden jälkeen

SijaNimiTulos
1Juha Åberg1440
2Markku Pennanen1323
3Veijo Ylitörmä1323
4Samu Ylijoki1291
5Atte Parviainen1273
6Jarno Haimila1253
7Jyrki Ratia1250
8Valtteri Kallinen1249
9Emil Strömberg1247
10Kauko Parviainen1232
11Raimo Kaattari1174
12Reima Jokinen1171
13Helena Styrman1093
14Pekka Tenngren1087
15Timo Niemi1081
16Matti Koljonen1067

Maaseutumestaruuskisojen kautta finaaliin pääsivät Raimo Kaattari, Reima Jokinen, Helena Styrman, Pekka Tenngren, Timo Niemi ja Matti Koljonen


Mestaruuskisan tilanne Keskiarvotempauksen jälkeen 12.11.2012

SijaNimiTulos
1Juha Åberg1440
2Markku Pennanen1323
3Veijo Ylitörmä1323
4Samu Ylijoki1291
5Atte Parviainen1273
6Jarno Haimila1253
7Jyrki Ratia1250
8Valtteri Kallinen1249
9Emil Strömberg1247
10Kauko Parviainen1232
Finaaliraja
11Matti Koljonen1207
12Eila Pitkänen1195
13Oliver Ojala1187
14Luukas Wuorenjuuri1177
15Reima Jokinen1173
16Jonne Paldanius1161
17Aleksi Lydman1159
18Mirja Heiniemi1144
19Petri Kuossari1136
20Pekka Tenngren1131
21Birgitta Ovaskainen1130
22Ari Kaistinen1114
23Kati Kuossari1107
24Veli-Matti Heino1098
25Tarja Pennanen1069
26Pekka Rosen1064
27Helena Styrman1064
28Simo Ylijoki1059
29Jarmo Saarinen1051
30Kari Laine1022
31Jennika Sucksdorff1015
32Eero Sivenius1011
33Liisa Ylijoki1004
34Taina Tamminen-Alhonen1000
35Rasmus Hannula994
36Eija-Liisa Anttila970
37Kaarina Raitovuo966
38Raimo Kaattari957
39Tuija Talsi952
40Jarmo Tuominen950
41Venla Aaltonen917
42Eino Styrman863
43Keijo Pulakka858
44Marianne Pahlsten855
45Maija Heino831
46Reijo Nikkanen819
seuramestaruus.txt · Viimeksi muutettu: 2017/04/02 12:56 / keijo

Sivutyökalut